Warning: A non-numeric value encountered in /data/1/7/17356ffd-6eba-4427-8dae-a160a5b486e0/staminafitness.sk/web/wp-content/themes/staminafitness/functions.php on line 5837

výživa

Byť zdravý a dobre vyzerať bez diét.

Jesť zdravo – bez diét

V zásade sme dokonalí tak, ako sme. Zároveň každý z nás je jedinečný, naša ideálna hmotnosť nemôže byť súčasťou nejakých tabuliek. Na svojej ideálnej hmotnosti sme vtedy, ak sa cítime zdraví, energickí, fyzicky atraktívni a v telesnej pohode.

Možno sa však práve teraz necítite dokonale a dobre. Možno ste už vyskúšali jednu či viac diét, ale bez trvalého výsledku – schudli ste len dočasne. Počítanie kalórií, odopieranie si jedla, extrémna fyzická záťaž sa dá vydržať – len dočasne. Zvyčajne sa po určitom čase vrátime k starým (zlo)zvykom a aj k starej hmotnosti. Začarovaný kruh a všetko sa začína odznova. Takto to predsa nemôže fungovať donekonečna. Nepáčime sa sami sebe, upadáme do depresie a často kvôli tomu nedokážeme normálne fungovať – v práci, v rodine, vo vzťahoch, v spoločnosti.

Ako teda zo začarovaného kruhu von? Je to veľmi jednoduché: naučiť sa žiť v súlade so svojimi biologickými potrebami, nie s nimi zápasiť a patričná hmotnosť sa dostaví sama. Nutkanie siahať po nezdravom jedle zmizne, strata sebavedomia, ktorá sprevádza nadváhu bude nahradená pocitom fyzickej, ale aj psychickej pohody.

výživová poradkyňa Vlasta Kupčíková

Obezita a diéty

Obezita je fenoménom dnešných dní, percento obéznych ľudí ustavične rastie na Slovensku, aj v celom západnom svete. S tým sú spojené aj vážne dôsledky v podobe vážnych tzv. „civilizačných“ chorôb, z ktorých najvážnejšie sú srdcovo – cievne ochorenia, rakovina, cukrovka. Avšak aj keď hľadáme správnu cestu – cestu zdravého životného štýlu, často sme zaplavení množstvom protichodných, odborných informácií a dôkazov, ktoré nás len uvádzajú do zmätkov.

Diéta v tradičnom poňatí je obmedzenie príjmu potravy, čo z krátkodobého hľadiska funguje vždy, z dlhodobého takmer nikdy. Môžete si vybrať z množstva diét alebo komerčne dostupných programov, pár mesiacov zvolenú diétu dodržiavať a schudnúť. Zhodené kilá však určite naberiete späť, niekedy aj niečo navyše, len čo s danou diétou či programom skončíte. Tzv. „jo – jo efekt“ pozná každý, kto nejakú diétu už vyskúšal.

Ľudia, neblbnite! Keby existovala zázračná diéta, zázračný čaj, káva, kokteil alebo tabletka, ktoré nám pomôžu navždy a veľmi rýchlo schudnúť, napr. 10 kg za mesiac, tak by sme už boli dávno všetci štíhli! Nemyslíte? Zamysleli ste sa už nad tým, prečo to tak nie je? Je nemožné schudnúť 10 kg za mesiac bez toho, aby ste ich nepribrali naspäť, verte mi, viem o čom hovorím, mám s tým sama bohaté skúsenosti. Príroda nás obdarila obrannými mechanizmami, ktoré sa o to postarajú. Výkyvy hmotnosti a jo – jo efekt sú zo zdravotného hľadiska oveľa nebezpečnejšie ako samotná nadváha!

Naše telo formuje množstvo procesov – jedlo, dýchanie, trávenie, výmena látok v tele, vylučovanie…a nezabúdajme na emócie, želania, myšlienkové procesy. Naše telo sa sústavne mení, obnovuje. Niektoré emócie metabolizmus zrýchľujú, iné ho zase spomaľujú.

Avšak príroda nás vybavila iba dvoma signálmi – pocitom pohody a pocitom nepohody. Keď sa cítite vo všetkých ohľadoch – fyzickom, psychickom i duchovnom – v pohode, tak smerujete správnym smerom. Aký pocit vo vás vyvoláva neprirodzený režim nejakej nezmyselnej diéty?

Ak je vaším cieľom schudnúť, cítiť sa v pohode a nemyslieť ustavične na jedlo, v prvom rade nedržte žiadnu diétu a zmeňte životný štýl. A nezabudnite, ideálna hmotnosť je individuálna a vychádza z vášho pocitu, nie z tabuliek. Je to taká telesná hmotnosť, pri ktorej sa cítite a vyzeráte najlepšie podľa vlastného realistického zhodnotenia a cieľa. Vašu ideálnu hmotnosť by nemal určovať nejaký ideál – tabuľka, priateľka, modelka, speváčka, herečka… Takéto ciele vás predurčujú k sklamaniu a porážke.

Tak aká by mala byť vaša ideálna hmotnosť? Na túto otázku poznáte odpoveď len vy sami.

zdravá výživa
zdravá výživa
zdravá výživa
zdravá výživa

Nechudnite – zmeňte životný štýl

Program chudnutia v 12 lekciách. Prečo práve 12? Rok má 12 mesiacov a približne tak dlho nášmu telu trvá, kým sa prispôsobí zmene v životnom štýle a prijme ju za normálny režim. Každá lekcia je plánom na jeden mesiac. Nemôžete od seba žiadať, aby ste zo dňa na deň urobili obrat o 180°. Nebude to fungovať, zmeny treba zavádzať postupne v malých krokoch. Každý nový krok sa stane zdravým zvykom asi po 30 dňoch. Priberali ste roky, nemôžete očakávať, že schudnete za mesiac. Prečo? Aj to sa dozviete v lekcii č.1 Diéty – áno či nie.

Každá lekcia prebehne formou konzultácie (osobné stretnutie, alebo aj na diaľku – skype). Obsah lekcie zároveň dostanete v písomnej podobe do svojej e –mailovej schránky ako program chudnutia na jeden mesiac. Lekcia sa uskutoční po vzájomnej dohode po uskutočnení platby na účet: SK32 8360 5207 0042 0530 0929

Následne odo mňa dostanete elektronické potvrdenie o zaplatení (výpis z registračnej pokladnice). Môžete absolvovať celý kurz, lekciu za lekciou postupne, alebo si vybrať niektoré témy, ktoré vás oslovujú najviac. Avšak rátajte s tým, že či si vyberiete celý kurz alebo len niektoré témy, „prestavba“ vášho metabolizmu bude trvať cca 1 rok, ak vám niekto tvrdí, že sa to dá za kratší čas, zavádza vás. Je lepšie nechať sa viesť radami výživového poradcu ako sa trápiť sám.

Témy lekcií a ich obsah

výživová poradkyňa Vlasta Kupčíková

1. Diéty – áno či nie, stravovanie podľa jedálnička na mieru

Chcete schudnúť? Tak prosím zabudnite na diéty. Keby diéty fungovali, keby existovali tabletky, kokteily, čajíky alebo káva, po ktorých sa stanú zázraky a my o mesiac budeme štíhli, tak všetci ľudia na svete by už boli dávno štíhli. Zamysleli ste sa niekedy nad tým, prečo to tak nie je? Ako to celé funguje? Ako reaguje náš mozog na znížený príjem potravy? Ako začať s naším programom? V prvej lekcii sa dozvieme, aké je to jednoduché a bez veľkého trápenia. Súčasťou prvej lekcie je aj analýza stravovacích návykov, ak budete mať záujem (30 min/10€).

15,00 € / 45 min.

2. Dôležitosť denného režimu

Je to jedno, kedy vstávame, raňajkujeme, obedujeme a ideme spať? Je jedno aké veľké raňajky, obed či večeru zjeme? Sú nutné desiata a olovrant? Čo by sme mali jesť ráno, na obed a večer? Čo všetko okrem jedla má na našu štíhlosť vplyv? V druhej lekcii si vysvetlíme, že je zbytočné ísť proti prirodzenosti a proti sebe, v opačnom prípade doplatíme na to len my sami. Na začiatku programu potrebujeme nejaký vzor, preto súčasťou druhej lekcie je vypracovanie stravovacieho plánu na mieru (v hodnote 45€).

15,00 € / 45 min.

3. Nebojte sa hladu a chuti do jedla, sú to naši priatelia, nie nepriatelia

Ako rozpoznáme skutočný hlad od stavu – „mám na niečo chuť“? Je to dobré alebo zlé, ak cítim veľký hlad? Čo robiť, ak večer vyjedám chladničku a neviem sa ovládať? Aké sú dôsledky a vonkajšie prejavy prejedenia a jedenia v nesprávnom čase? V tretej lekcii sa dozvieme, ako sa naučiť počúvať svoje telo.

15,00 € / 45 min.

4. Zásady správneho jedenia I.

Podmienky, pri ktorých jeme sú práve tak dôležité ako jedlo samo. Je to také dôležité, že si túto tému rozdelíme do dvoch lekcií – štvrtej a piatej.

15,00 € / 45 min.

5. Zásady správneho jedenia II.

15,00 € / 45 min.

6. Vylúčiť „sladkosti a slanosti“? Ako kontrolovať návaly žravosti a chuti

5 mesiacov sme menili svoje zlozvyky na zdravé zvyky a je to na nás aj vidieť – schudli sme a opekneli 🙂 . Predsa sa však ešte stáva, že nás občas prepadne chuť na niečo sladké, slané, či nezdravé. Naozaj musíme zo svojho jedálnička vylúčiť všetko, čo nám kedysi chutilo? V našej šiestej lekcii sa „upokojíme“, občas predsa len zhrešiť môžeme. A existujú aj zdravé sladkosti a slanosti.

15,00 € / 45 min.

7. Je nutné cvičiť pri chudnutí? Akému športu a s akou intenzitou sa venovať?

Otvorene priznávam, nie je to nutné – cvičiť, dá sa chudnúť aj bez cvičenia. Rozhodne však s cvičením je to lepšie. Pohyb má byť takou súčasťou zdravého životného štýlu ako je umývanie zubov súčasťou osobnej hygieny. A čo ak ma behať či inak cvičiť v posilňovni či v telocvični nebaví? Aj pre vás existuje riešenie, to si povieme v našej siedmej lekcii.

15,00 € / 45 min.

8. Pitný režim

Toľko sa o ňom hovorí. Viete čo piť a kedy piť? Pitný režim pri chudnutí je veľmi dôležitý. V ôsmej lekcii si vysvetlíme ako sa dá pomocou pitia urobiť jednoduchú detoxikáciu nášho organizmu. Je možné, že napriek snahe nechudnete preto, že vaše telo je „zašpinené“ zvnútra rôznymi toxickými látkami z nesprávnej výživy.

15,00 € / 45 min.

9. Dôležitosť všetkých chutí v strave

Poznáme 6 chutí, vedeli ste? Ak chcete fungovať zdravo a štíhlo, naša strava by mala obsahovať všetky tieto chute. Naše telo šliape bez chýb ako namazaný stroj, ak je v rovnováhe. Rovnováhu nám zabezpečí pestrá a vyvážená strava, preto by sme sa nemali vyhýbať žiadnej chuti. Ako to s tými chuťami je si vysvetlíme v deviatej lekcii.

15,00 € / 45 min.

10. Najčastejšie chyby a mýty pri chudnutí

V desiatej lekcii si rozoberieme najčastejšie chyby a mýty pri chudnutí, nepodliehate im náhodou aj vy?

15,00 € / 45 min.

11. Vzťahy, stres v doma alebo v práci a chudnutie

Všetko dodržiavate správne a aj tak nechudnete? Zbavte sa vzťahov, ktoré vás ničia. Odstráňte nezdravý stres zo svojho života. Len jasná myseľ a psychická pohoda vám umožní napredovať na ceste za vašou ideálnou hmotnosťou. V jedenástej lekcii si vysvetlíme úskalia psychickej nepohody a nervozity.

15,00 € / 45 min.

12. Ako ďalej samostatne, ako jesť správne bez diét

Poďme spolu (virtuálne alebo skutočne – ako vy chcete)nakúpiť, naučme sa čítať zloženie potravín, vyberať si zdravé potraviny, naučme sa vyhýbať nezdravým „éčkam“, prázdnym kalóriám, nepodliehať akciám, čo sú to tzv. biopotraviny. Tieto témy budú obsahom našej poslednej lekcie.

15,00 € / 45 min.

Spolu 12 lekcií školy zdravého životného štýlu platené jednotlivo
+ analýza stravovacích návykov + vzorový stravovací plán

185,00 € / 12 mesiacov
+ 10 € + 45 €

Bonus č. 1: Pri platbe celého kurzu 12 lekcií naraz získavate zľavu
+ zľava na analýzu stravovacích návykov + zľava na stravovací plán

179,00 € / 12 mesiacov
+9 € + 40 €

Bonus č. 2 (pre Košičanov): Pri platbe celého balíčka 12 lekcií naraz získate 1 vstup na hodiny Zumba Fitness v hodnote 3€ a 1 vstup na hodiny Fitnestrong (posilňovanie s vlastnou váhou tela) v hodnote 3,50€ vo fitness centre Kenko Raifu, Juhoslovanská 2, sídlisko Ťahanovce, Košice
+ zľava na analýzu stravovacích návykov + zľava na stravovací plán

179,00 € +0,00 €

+ 9 € + 40 €