Warning: A non-numeric value encountered in /data/1/7/17356ffd-6eba-4427-8dae-a160a5b486e0/staminafitness.sk/web/wp-content/themes/staminafitness/functions.php on line 5837

Výhody programu zumba

od | feb 8, 2018 | Články

Výhody programu zumba

  • Za hodinu spálite 600 až 1000 kcal – prirodzene v závislosti od vášho nasadenia. Prečo je zumba taká efektívna? Lebo je to istý druh intervalového cvičenia. Výskumy dokazujú, že intervalovým cvičením možno spáliť viac tuku, viac kalórii ako iným druhom monotónneho pohybu. Tajomstvo spočíva v striedaní kratších úsekov náročného pohybu s úsekmi pomalých nenáročných cvikov, pri ktorých si môže organizmus oddýchnuť. Uvoľňujú sa pritom hormóny podporujúce tvorbu svalov, spaľovanie kalórií a tuku, Je to ideálna pohybová aktivita k programu na chudnutie. Ak ju doplníte vhodným spôsobom stravovania a silovým cvičením, úspech je zaručený!
  • Spevnenie svalstva. Keďže mnohé tanečné kroky zahŕňajú drepy a výpady, zumba je tiež výborným spôsobom posilňovania. Špeciálne zostavenými pohybmi si spevníte celé telo, posilníte si stehná, zadok, brucho, trup, ruky. Prečo je svalová hmota taká dôležitá? Podieľa sa na metabolizme, kedy skonzumovaná strava sa mení na energiu. Platí tu priama úmernosť: čím viac svalovej hmoty, tým rýchlejšie prebieha metabolizmus a tým viac energie dokáže organizmus spáliť. Svalové tkanivo nám dáva zdravý a mladistvý vzhľad. Svalnaté telo spaľuje energiu aj v spánku a v pokoji. Navyše ak skombinujte pohyb so zdravým spôsobom stravovania, výsledky sa čoskoro dostavia.
  • Posilnenie srdcovo – cievnej sústavy. Zumba je rytmický pohyb, pri ktorom sa využíva veľké množstvo svalových skupín, preto spadá do kategórie aeróbneho cvičenia – za prítomnosti kyslíka. Pri hodinovom cvičení organizmus zareaguje zvýšeným prísunom kyslíka do svalov a srdca, čo spôsobí nárast tepovej frekvencie na 120 až 160 úderov za minútu a zrýchlenie dýchania. Kyslík sa premení na oxid uhličitý a ten sa následne vydýchne. Organizmus sa začne potiť a spaľovať tuk, spotrebuje zvýšené množstvo energie. Zvyšuje sa odolnosť a výdrž organizmu.
  • Ohybnosť. Viete sa dotknúť prstov na nohách bez toho, aby ste cítili bolesť? Na záver každého cvičenia zumby cvičíme zopár strečingových cvikov, ktoré zvyšujú ohybnosť svalov a kĺbov. Ohybnosť určuje rozsah pohyblivosti kĺbov, zmierňuje svalové napätie, zmierňuje bolesť krížovej chrbtice, pomáha bez problémov zvládať každodenné činnosti. Čím viac sa budete naťahovať, tým budete obratnejší a svižnejší.
  • Je to zábava! Na hodine zumby vládne výborná atmosféra, nikto sa určite nenudí. Neexistuje nič také, ako nesprávny pohyb, nemusíte nutne robiť to, čo predvádza inštruktor. Tanečné sóla sú vítané. Cieľom je hýbať sa, cítiť sa dobre a baviť sa pri hudbe. Pohyb v rytme hudby napĺňa ľudí radosťou a je veľkým lákadlom aj pre tých, ktorí neradi cvičia. Aktívni ľudia, ktorí sa udržiavajú vo forme žijú dlhšie, vyzerajú mladšie. 75 ročný trénovaný človek je kondične na tom podobne, ako 25 ročný netrénovaný!
  • Cíťte sa výnimočne. Zumba má neuveriteľný vplyv na psychiku. Tanečné zostavy vám pomôžu odbúrať stres, zlepšiť náladu a zvýšiť sebavedomie. Pri pravidelnom cvičení sa budete cítiť oveľa lepšie. Energické pohyby tela aktivujú mozgové centrá a podnecujú uvoľňovanie hormónov šťastia – endorfínov . tieto látky potláčajú nervové napätie, zmierňujú depresie a pôsobia upokojujúco. Pri tanci nemôžete byť smutní, nahnevaní alebo rozladení.
  • Zumba je vhodná pre každý vek, od detí až po seniorov.

Určite to stojí za to! Cvičiť a pritom sa baviť, naplno si vychutnávať život! Hlavným heslom zumby je: „Netrápte sa cvičením a bavte sa!“